Skip to content Skip to footer

Výcvik pilota vetroňa (SPL)

Lietajte bez motora

Nechať sa vytiahnuť do vzduchu a potom v tichosti, len pomocou vzdušných prúdov lietať aj niekoľko hodín vkuse. Len tak, bez motora, sám, prípadne s kamarátom… To všetko sa u nás naučíte.

Na výcvik, aj samotné prenajímanie používame vetroň L-23 Super Blaník, ktorý predstavuje už niekoľko desaťročí štandard v bezmotorovom lietaní.

Ako dlho trvá výcvik?

Dĺžka výcviku je závislá na rovnakých okolnostiach, ako pri výcviku na akékoľvek lietadlo:
Počasie, zdravotný stav žiaka a financie (ak si výcvik platíte postupne)

Ďalej je to forma výcviku. Môže byt intenzívny, víkendový alebo voľný.

  • Pri intenzívnom výcviku je možnosť absolvovať praktickú časť – teda samotné lietanie (za ideálnych podmienok uvedených vyššie) v priebehu približne 3-4 týždňov. Tento výcvik je vedený zväčša individuálne a je plánovaný aj počas pracovných dní.
  • Víkendový výcvik je o niečo voľnejší – lietame počas víkendov (ak to podmienky dovolia) a preto je o trochu dlhší. Zvládnete ho približne za 2-3 mesiace.
  • Voľný výcvik nemá väčšinou pravidelné plánovanie a je lietaný podľa možností žiaka. Táto forma môže trvať od niekoľkých mesiacov až do dvoch rokov., 

Požiadavky na uchádzača

Uchádzač o výcvik musí mať:

  • dobrý zdravotný stav potvrdený lekárskou prehliadkou Medical Class II u leteckého lekára
  • vek minimálne 14 rokov (15 rokov na získanie licencie SPL)

Prihláste sa na výcvik

    Odoslaním správy akceptujete odoslanie Vami poskytnutých informácií prevádzkovateľovi stránky SKY SPORT Flight School, s.r.o.